CHRZEŚCIJAŃSKI OŚRODEK APOLOGETYCZNY

/ Destrukcyjne sekty / Świadkowie Jehowy / Artykuł

'Obłudni' Świadkowie Jehowy zerwali swoje ukryte powiązanie z ONZ

Stephen Bates, korespondent do spraw. religijnych czasopisma Guardian
Poniedziałek, 15 października 2001

Świadkowie Jehowy pośpiesznie odłączyli się od swej przynależności do Organizacji Narodów Zjednoczonych w ciągu dni od historii opublikowania w magazyne Guardian historii w której członkowie organizacji Strażnicy oskarżyli sektę o hipokryzję za wspieranie organizacji wobec której wielokrotnie zdradzali swój brak lojalności.

Po artykule w ostatni poniedziałek, członkowie nowojorskiej hierarchii organizacji Strażnicy wypełnili podanie o wykluczenie Świadków z organizacji o której utrzymują że jest szkarłatną bestią opisaną w Księdze Apokalipsy.

Towarzystwo Biblijne i Traktatowe Strażnica z siedzibą w Nowym Jorku, pod którą to nazwą sekta jest formalnie znana, posiada 6 milionów członków na całym świecie, z czego 130 tys. w Wielkiej Brytanii. Przez ostatnie 10 lat organizacja Strażnicy była sekretnie przyłączona do ONZ jako organizacja pozarządowa.

Od organizacji tego typu oczekuje się że będą uznawać i podzielać zasady i politykę Organizacji Narodów Zjednoczonych. Lecz Świadkowie zamiast to czynić, są pouczani przez swych starszych, że takie podzielanie zasad i polityki organizacji aspirującej do panowania nad światem na podobieństwo Wielkiego Babilonu, bestii z Apokalipsy jest "obrzydliwością w oczach Boga i Jego ludu".

Sekta nie wierzy w branie swego udziału w takim rządzie i początkowo usiłowała zgrywać się lub zaprzeczać dowodom zawartym na oficjalnej stronie internetowej ONZ, gdzie na liście 1500 organizacji pozarządowych wymieniono także Towarzystwo Strażnicy.

Osoby które te dowody wyprowadzały na światło dzienne były oskarżane o odstępstwo. Wykluczeni członkowie stawali się nieformalnie, tak jak reszta ludzkości, "pokarmem dla ptactwa" wg linii biblijnego prorocta na temat losu niewierzących, których trupy będą leżeć wydziobane przez kruki.

W przeciągu godzin od pojawienia się w poniedziałek artykułu na stronie Guardian'a i listach dyskusyjnych Świadków Jehowy, ponad 14 tysięcy ludzi z całego świata go przeczytało.

Wczoraj otrzymaliśmy 353 oficjalnych listów oraz 325 wiadomości na liście z ogłoszeniami gdzie dyskutowano treść artykułu, było także wiele próśb od Świadków w USA z prośbą o dostęp do artykułu w formie drukowanej.

Źródło: 'Hypocrite' Jehovah's Witnesses abandon secret link with UN (http://www.guardian.co.uk/Archive/Article/0,4273,4277197,00.html)

Powrót do sekcji poświęconej kwestii krwi

Tytuł "'Obłudni' Świadkowie Jehowy zerwali swoje ukryte powiązanie z ONZ"
URL: http://www.watchtower.org.pl/onz-guardian.php
Autor: n/d. Tłumaczenie: Jarosław Zabiełło
Wprowadzono: 2001-11-03 (id:207). Ostatnie zmiany: 2001-11-17

Chrześcijański Ośrodek Apologetyczny
Copyright © 1999-2024 Jarosław Zabiełło (http://apologetyka.co)